Witam!   Skok w tandemie   Sklep   Kaski   Kombinezony   Osiągnięcia   Filmy   Zdjęcia 

Wąsiu
wasiu@wasiu.eu wasiu@wasiu.eu

 numer GG

 • Witam!
 • Skok w tandemie
 • Sklep
 • Kaski
 • Kombinezony
 • Osiągnięcia
 • Filmy
 • Zdjęcia
 • Pytania
 • Linki
 • Kontakt
 • wozek RW
 • LabStudio
 • prtotezownia

  Potepa Leszek - Kamermen Wasiu
  2006 (c) Wąsiu

  
  Sponsor mile widziany!
  Sponsorka jeszcze milej;-) No dobra! Płeć nie ma znaczenia! Ktokolwiek kto chciałby służyć wsparciem dla moich wygłupów;-)

   

  Moje konta

  mBank
  Nr konta: 76 1140 2004 0000 3902 3728 7520

   

  Leszek Potępa
  ul. jurajska 84
  42-200 Częstochowa

   


 • Osiągnięcia

  

   reklama ,  zdjęcia exstremalne , artykuły exstrim , reklama spadochronowa

   Skok spadochronowy w tandemie

  Witam wszystkich fanów, byłych, obecnych i całe rzesze przyszłych ;)
  Ten skromny dział powstał właśnie z myślą o Was i dla Was abyście mogli śledzić wszelkie te efekty moich poczynań, które zostały upublicznione na łamach pism i czasopism, stronach kalendarzy a nawet znaczkach pocztowych, przez tych, którzy je docenili i zapragnęli uszczęśliwić zwykłych ludzi poprzez ofiarowanie możliwości podziwiania mojej twórczości rzeszom czytelników czy telewidzów czasem...

  Jednocześnie z głębokim smutkiem i żalem musze się przyznać, że choć fala mojego talentu zalewa prasę nie od dziś, to dopiero teraz (z powodu wrodzonej skromności) zdecydowałem się na zorganizowanie odrobiny miejsca dla tych osiągnięć na mojej stronie i z tego właśnie powodu wiele materiałów, których wcześniej nie gromadziłem nie znajdzie się tutaj ... Chyba, że ...pomożecie. Pomozecie?
  Byłbym niezmiernie wdzięczny. Jeśli więc ktoś posiada gazetki, pisemka, programy TV: "mój pierwszy Raz " i "załóż się" i wiele innych niezidentyfikowanych, cokolwiek co zawiera fragmenty i dowody na to, że ktoś docenia to co robię, latając z tym cholernie ciężkim kaskiem tyle lat i przemierzając niejednokrotnie w biegu lotnisko by w obiektywie zatrzymać jakąś piękną chwilę to zaklinam Was: ODEZWIJCIE SIĘ !!! Dzięki
  Autografy przez telefon.

  Z lotniczym Pozdrowieniem: Ci Pa
  Wasiu


  Osiągnięcia

   

  Festiwale

  pete.mpg - 133Mb

  Film - II miejsce
  25 listopada 2006r.

  Reklamy

  kos_tp.mov - 4.27Mb

  CITI_SKOK_FINALNY.mpeg - 4.91Mb

  tym razem wystąpiliśmy jako statyści w tej reklamie...

  Czasopisma
  czasopismo exstremium 4/2006  Ok?adka - 161kb
  czasopismo exstremium
  czasopismo nurkowanie
  czasopismo Men's Health

   

   
  Total FUN

   

   


  Dziennik Polski

   

   

   

   Życie częstochowy 2010

  W internecie
   

  Produkuje kaski dla spadochroniarzy

  Inżynier mechanik ortopeda – mówi o sobie Leszek Potępa z Częstochowy. Zawodowo zajmuje się wytwarzaniem protez. Jest też doświadczonym skoczkiem spadochronowym. Z połączenia pracy i pasji wyłoniło się nowe zajęcie: produkcja kasków spadochronowych. Do tej pory wykonał ich kilkadziesiąt.

  Fot. wasiu.eu
  Kaski spadochronowe produkowane przez Leszka Potępę, znanego w środowisku jako "Wąsiu", wykonane są z żywicy epoksydowej. Każdy z jednego kawałka, nie są klejone. – Jeden kask buduje się średnio około tygodnia. Najpierw trzeba przygotować gipsową formę. Do produkcji kasków dostosowałem technologię, której używam przy wytwarzaniu protez – wyjaśnia Leszek Potępa, który sam o sobie mówi "inżynier mechanik ortopeda". Budowa protez to jego zawód – z kasków nie dałoby się wyżyć. – Nie ma aż tylu zamówień, poza tym nie wytwarzam ich seryjnie, każdy przygotowuję na indywidualne zamówienie, co podnosi koszty – tłumaczy. Jego kaski można zobaczyć na strefach w Polsce oraz za granicą.

  Każdy kask może być ozdobiony indywidualną grafiką. – Wystarczy przesłać mi koszulkę lub materiał z wybranym wzorem. Kolorowy materiał wtapia się w strukturę włókna. Dzięki takiej technice powłoka jest trwała, nie ma żadnych odprysków jak w przypadku kasków malowanych – zapewnia Potępa. Jeżeli ktoś nie ma gotowego wzoru, może przesłać obraz w wersji elektronicznej. Taki obraz trzeba potem wydrukować, przenieść na odpowiednio elastyczną tkaninę i wtopić.  Kask jest indywidualnie dopasowywany do rozmiaru głowy skoczka. Jeżeli ktoś zażyczy sobie kask z obudową na aparat fotograficzny czy kamerę, to wymiar takiej obudowy również dobiera się do konkretnego typu sprzętu. Skoczkowie wybierają też kaski dostosowane do preferowanej odmiany spadochroniarstwa – inne oczekiwania mają zwolennicy płaskiego spadania, inne miłośnicy freefly. Jedni wolą wyszukane kaski w krzykliwe wzory i kolory, inni jednobarwne orzeszki.

  Na niektórych zagranicznych strefach zrzutu wymagane są zapięcia kasków, umożliwiające szybkie pozbycie się ich w sytuacji awaryjnej. – Taka sytuacja to np. zaczepienie linki spadochronu o obudowę kamery. Dlatego oferuję też kaski z szybko i łatwo rozpinanym zamkiem wyczepnym – mówi producent.  Leszek Potępa ma na koncie około 4,5 tysiąca skoków. Skacze w Chrcynnie. Pierwszy skok wykonał w 1986 roku. Skacze również z kamerą i produkuje filmy. Poza spadochroniarstwem pasjonuje się chopperami.
  Sławomir Kasjaniuk
   
  Galeria zdjęć (16):
  fot. wasiu.eu
  Kalendarze

  Zawody

  Najwyższy skok: 5350m:-)
  Najwiżksza prędkość: 452 km/h

  Moje osiągniecia indywidualne:
  10.10.1991 - Wrocław, 1 miejsce na celność lądowania
  22.10.1995 - Opole, 3 miejsce na celność lądowania
  10.07.1999 - B. Kłodzka, 3 miejsce na celność lądowania
  17.07.1999 - Ostrów, 2 miejsce na celność lądowania
  05.09.1999 - Częstochowa, 1 miejsce na celność lądowania
  18.09.1999 - Czechy, 2 miejsce na celność lądowania
  04.12.1999 - Wrocław, 2 miejsce na celność lądowania
  07.12.2003 - Wrocław, 1 miejsce w słupach
  I wiele innych drużynowych i czwartych miejsc i ostatnich ;-)

  Inne  Skok spadochrono

  architektura wnetrz częstochowa

   

  LAB studio to studio projektowe   oferujące swoje usługi przede wszystkim w zakresie projektowanie wnętrz i ogrodów. Studio prowadzone jest przez doświadczoną   architekt wnętrz   i zapewnia aranżacje przestrzeni na profesjonalnym poziomie, zawsze w oparciu o potrzeby inwestorów. Poza architektura wnętrz  i zieleni studio zajmuje się również urządzaniem terenów zielonych, projektowaniem graficznym, projektowaniem i tworzeniem nowoczesne wnętrza  

    studio projektowe  projektowanie wnętrz  architekt wnętrz architektura wnętrz częstochowa nowoczesne wnętrza

   wy w tandemie

   

  ..copyright (c) by wasiu & siwybob